Spišské Bystré patrilo dobrovoľným hasičom

Letné mesiace už  neodmysliteľne patria hasičským súťažiam. V Spišskom Bystrom v peknom prostredí hasičského areálu v časti zvanej Kubašok sa uskutočnil už 23. ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce za účasti  41  tímov.  V kategórii mužov do 35 rokov sa  z prvenstva  opäť radovala Spišská Sobota II a na svoje konto si pripísala už  ôsme tohtoročné víťazstvo v seriáli Podtatranskej hasičskej ligy, keď dosiahli čas 14,83 s  a vytvorila rekord tejto súťaže. Druhú priečku obsadili Nižné Ružbachy okres Stará Ľubovňa /15,80/. Tretí skončil Gerlachov / víťaz 2007 až 2010/ s časom 16,49 s. Medzi mužmi nad 35 rokov triumfovala Spišská Sobota II / 19,92/ pred Spišskou Teplicou /26,56/ a Gašparovom okr. Brezno / 28,56/. Aj ženy zo Štrby dosiahli najlepší čas v dvadsaťtriročnej histórii tejto súťaže  a obhájili   prvenstvo z roku 2010 i 2011  s časom 19,00 s . Získali putovný pohár do trvalého vlastníctva. Príjemným prekvapením bolo druhé miesto žien z Hranovnice /21,58/. Tretí stupienok patril Šuňave /22,16/. Po druhý krát v osobitnej kategórii súťažili i družstvá dorastu. U chlapcov bolo poradie : 1. Štôla /18,63/ 2. Štrba /18,92/ 3. Spišské Bystré /20,37/. U dievčat zvíťazila Spišská Sobota /19,22/ pred Vikartovcami /25,06/ a Strážami /25,97/. Ceny najlepším  trom  družstvám  v piatich kategóriách odovzdal veľký podporovateľ  miestnej dobrovoľnej požiarnej ochrany starosta obce Ing. Martin Lavko, ktorý  každoročne súťaží  ako člen družstva mužov nad 35 rokov.

V Podtatranskej hasičskej lige po štrnástej súťaži sa na čelo medzi mužmi  dostali Kravany, druhá je Spišská Sobota II a tretie Smižany . U žien vedú Smižany pred Šuňavou  a Štrbou.  Medzi dorastencami je najlepšia Štrba pred Šuňavou a Štôlou, medzi dorastenkami prvá priečka patrí Šuňave pred Spišskou Sobotou a Vikartovcami.   O ceny bojujú   i muži nad 35 rokov, kde prvenstvo patrí Spišskej Sobote I pred Spišskou Sobotou II a Batizovcami.

Najbližšie budú dobrovoľní hasiči bojovať o body do tabuľky Podtatranskej hasičskej ligy v nedeľu 12.8.2012 na námestí v Spišskej Sobote. Predstaví sa šesť kategórii – muži a ženy do 35 rokov, muži a ženy nad rokov, dorastenci a dorastenky.