Spišské Bystré patrilo dobrovoľným hasičom

 Letné mesiace už neodmysliteľne patria hasičským súťažiam. V Spišskom Bystrom v peknom prostredí hasičského areálu v časti zvanej Kubašok sa v sobotu 9.8.2014 uskutočnil jubilejný už 25. ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce za účasti 45 tímov.

V kategórii mužov do 35 rokov sa z prvenstva radovala Štrba a na svoje konto si pripísala druhé tohtoročné víťazstvo v seriáli Podtatranskej hasičskej ligy, keď dosiahli čas 15,70 s . S rozdielom len 0,43 s druhú priečku obsadila Štôla /16,13/. Tretia skončila Stratená s časom 16,23 s.

Medzi mužmi nad 35 rokov triumfovala už druhý rok po sebe družobná obec Spišského Bystrého - Kozárovce okres Levice /18,04/ pred Spišským Bystrým /20,99/ a Spišskou Sobotou /21,03/ .

U žien najlepší čas dosiahli Stráže – 21,40 s , druhé miesto patrilo Hranovnici /22,56/. Tretí stupienok obsadila Šuňava /22,87/.

Po štvrtý krát v osobitnej kategórii súťažili i družstvá dorastu. U chlapcov bolo prvé domáce Spišské Bystré časom 18,15 s pred Hranovnicou /19,20/ a Spišskou Sobotou /20,85/. U dievčat zvíťazila Hranovnica /21,37/ pred Spišským Štiavnikom /22,48 / a Kozárovcami /24,09/.

Ceny prvým trom najlepším družstvám v piatich kategóriách i krásne putovné poháre odovzdal veľký podporovateľ miestnej dobrovoľnej požiarnej ochrany starosta obce Spišské Bystré Ing. Martin Lavko, ktorý každoročne súťaží ako člen družstva mužov nad 35 rokov.

V Spišskom Bystrom sa stretli aj mladí hasiči vo veku 8 – 15 rokov v disciplíne požiarny útok s vodou v súťaži o Putovné poháre Hornádskej doliny, ktoré získa družstvo chlapcov i dievčat za najlepšie výsledky v piatich súťažiach konaných v tomto regióne.

V kategórii chlapcov zvíťazili Kravany pred Novou Lesnou a Spišským Bystrým . Medzi dievčatami bolo prvé Spišské Bystré pred Kravanmi a Spišským Štiavnikom. S obdivom a uznaním sa stretli výkony tých najmladších, ktorí potvrdili, že budú dobrými pokračovateľmi dobrovoľnej požiarnej ochrany.

Ondrej Klimo

foto: internet

Facebook comments: