Memoriál Jána Jonasa a Dušana Sokola v Štrbe

Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Poprade patrí medzi tie organizácie , ktoré sa môžu pochváliť svojou neustálou aktivitou. Víkend čo víkend sa prezentuje na verejnosti rôznymi akciami pre dobrovoľných hasičov - dospelých , dorast či žiakov. V spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom v Štrbe pripravili 4. ročník súťaže mladých hasičov - memoriál Jána Jonasa a Dušana Sokola. V úvode  všetkých prítomných privítal starosta obce Štrba Michal Sýkora  u ktorého majú dobrovoľní hasiči v obci dlhoročnú podporu. Na slávnostnom nástupe bol starosta obce M. Sýkora ocenený medailou DPO SR Za spoluprácu, ktorú mu odovzdal Marián Rušin, člen Snemu DPO SR.

Mladí hasiči preukazovali pripravenosť v dvoch disciplínach celoštátnej hry PLAMEŇ – požiarnom útoku CTIF a štafete na 400 metrov s prekážkami. V celkovom poradí medzi desaťčlennými kolektívmi prvé  miesto u chlapcov obsadila DHZ  Šuňava  / vedúca kolektívu Žofia Šebestová/ pred  ZK IMA ZŠ Hutnícka zo Spišskej Novej Vsi / vedúci Jozef Strela/ a DHZ Gerlachov / vedúci Miroslav Budinský/ . Aj medzi dievčatami bola už po štvrtý krát prvá ZŠ Šuňava /  vedúci Ján Kalla / pred  DHZ Kravany / vedúci Rastislav Ferjenčík/ a DHZ Šuňava / vedúca Žofia Šebestová/. Súťažili i  5-členné  družstvá, ktoré mali upravené  súťažné podmienky . Tu  boli najlepší chlapci zo Štrby / vedúci Pavol Tomko/  pred chlapcami zo   ZŠ Podolínec  / vedúca Mgr. Iveta Stehlíková /  a dievčatmi z DHZ Vikartovce / vedúci Peter Drevko/. V súťaži jednotlivcov u chlapcov prvenstvo obhájil Daniel Faix / DHZ Gerlachov/  pred Dávidom Puškárom a Róbertom Frisom / obaja ZŠ Hutnícka Spišská  Nová Ves/. U dievčat sa z víťazstva radovala Júlia Dulíková  /ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves/ . Druhá bola Martina Tomajková / DHZ Kravany/, tretia priečka patrila Ivete Fendekovej / ZŠ Šuňava/. Súťažiaci si účasťou pripísali ďalšie body do tabuľky už dvanásteho ročníka  Podtatranskej olympiády mladých hasičov, kde po štyroch súťažiach  medzi chlapcami vedie DHZ Gerlachov pred DHZ Spišské Bystré a DHZ  Šuňava . U dievčat je najlepšia  ZŠ Šuňava  pred  DHZ Vikartovce a DHZ Štrba. Hasičská mlaď si najbližšie zmerá sily v súťaži o Podtatranskú prúdničku, ktorej    jubijejný dvadsiaty   ročník sa uskutoční v Lučivnej v nedeľu 10.júna t.r.