Dobrovoľné hasičky zo Spišského Bystrého medzi najlepšími na Slovensku

V Trnave sa stretli najlepšie dobrovoľné hasičské družstvá - víťazi krajských súťaží na Majstrovstvách SR hasičských družstiev dorastu a dospelých, ktoré sa konajú každé dva roky. Súťažnými disciplínami už tradične bola štafeta 8 x 50 m a požiarny útok s vodou.

Sobota 15.7.2017 patrila hasičskému dorastu vo veku 15 -18 rokov. Zástupca nášho Prešovského kraja - dorastenky zo Spišského Bystrého skončili na ôsmom mieste s výsledným časom 146,31 s.

V kategórii dorastencov  zastupoval  náš kraj Sveržov okres Bardejov, ktorý sa zhodne umiestnil ako ôsmy  s časom 120,09 s.

O deň neskôr sa v Trnave  na štart postavili hasičské družstvá dospelých. Medzi ženami krásne piate miesto obsadilo Spišské Bystré  s  výsledným časom 117,85 s. Ešte výraznejší úspech si pripísali na svoje konto muži zo Spišského Štvrtku okres Levoča, ktorí skončili tretí s časom 91,71 s.

Našim zástupcom patrí úprimná vďaka za vzornú reprezentáciu v tvrdej konkurencii najlepších tímov z celého Slovenska. Krásne výkony na republikových majstrovstvách DHZ sú výsledkami systematickej práce a predchádzali im hodiny tvrdého tréningu. K vycvičenosti prispievajú i previerky pripravenosti - hasičské súťaže, ktoré sa konajú každoročne každý víkend  od mája do septembra.

Dobrovoľní hasiči i hasičky úspešne kráčajú v šľapajach svojich profesionálnych kolegov z okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade, ktorí patria už viac rokov medzi špičku Slovenska v hasičskom športe.

Fotografie: