Dobrovoľné hasičky - ženy zo Spišského Bystrého medzi najlepšími na Slovensku

V Turanoch okres Martin sa stretli najlepšie dobrovoľné hasičské družstvá - víťazi krajských súťaží na Majstrovstvách SR hasičských družstiev dorastu a dospelých, ktoré sa konajú každé dva roky. Súťažnými disciplínami bola štafeta 8 x 50 m a požiarny útok s vodou.

Sobota 11.7.2015 patrila hasičskému dorastu vo veku 15 -18 rokov. Zástupca nášho Prešovského kraja - dorastenci zo Spišskej Soboty skončili na veľmi peknom druhom mieste s výsledným časom 97,72 s, keď dosiahli najnižší čas zo štafety - 69,70 s a z útoku 28,02 s. V  kategórii dorasteniek  zastupovali náš kraj Jarovnice okres Sabinov, ktoré sa umiestnili na piatom mieste s časom 122,30 s.

O deň neskôr sa v Turanoch  na štart postavili hasičské družstvá dospelých. Medzi ženami krásne druhé miesto obsadilo Spišské Bystré  s  výsledným časom 107,52 s, keď zaznamenali  najlepší čas zo štafety 79,38 s a druhý najlepší čas z útoku 28,14 s. Ešte výraznejší úspech si pripísali na svoje konto muži zo Spišského Štvrtku, ktorí sa stali majstrami SR dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) v kategórii mužov s časom 91,07 s  ( útok - 21,00 s, štafeta - 70,07 s) . Kompletné výsledky  sú zverejnené na www.dposr.sk.

Našim zástupcom patrí úprimná vďaka za vzornú reprezentáciu. Krásne výkony na republikových majstrovstvách DHZ sú výsledkami systematickej práce a predchádzali im hodiny tvrdého tréningu. K vycvičenosti prispievajú i previerky pripravenosti - hasičské súťaže, ktoré sa konajú každoročne každý víkend  od mája do septembra. Dobrovoľní hasiči i hasičky úspešne kráčajú v šľapajách svojich profesionálnych kolegov z okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade, ktorí patria už viac rokov medzi špičku Slovenska v hasičskom športe.

Fotografie: