Krajská súťaž dobrovoľných hasičov v Šuňave

V Šuňave  okres Poprad sa v sobotu 20.6.2015 konala krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov Prešovského kraja. V krajskom meraní síl  zápolili víťazi okresných  súťaží  v dvoch súťažných pokusoch     v  disciplínach -  štafeta 8 x 50 m s prekážkami a požiarny útok s vodou.

Medzi  ženami  bolo najlepšie Spišské Bystré okres Poprad, za nimi skončil Spišský Štvrtok / Levoča /, tretia bola  Lúčka / Sabinov /.

U mužov  prvá priečka patrila Spišskému Štvrtku / Levoča /. Druhé miesto obsadil Gerlachov                 / Poprad /. Bronz si vybojoval Hrabovec  / Bardejov /.

Z prvenstva medzi dorastencami sa radovala Spišská Sobota / Poprad /. Druhá  bola Vyšná Voľa /Bardejov/ a tretie Ďačov / Sabinov /. Medzi dorastenkami  zvíťazili Jarovnice / Sabinov /,  striebro získala Hranovnica / Poprad /. Tretie miesto patrilo Mlynčekom / Kežmarok /.

Víťazné kolektívy Prešovského kraja postúpili na 5. majstrovstvá SR dobrovoľných hasičov, ktoré sa konajú v dvojročných cykloch. V tomto roku to bude v sobotu 11. júla /dorast/ a v nedeľu 12.júla /dospelí /   v Turanoch okres Martin. Výsledky zo súťaže sú zverejnené na www.podtatranskahl.sk.

foto: Milan Šebest